Актуелно

Бектеши: Владини субвенции и за октомвриската плата

21 окт 2020

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска изјави дека исплатата на субвенциите за октомвриските плати се предвидени со четвртиот пакет економски мерки и дека Владата деновиве до Собранието ќе го испрати законското решение за субвенционирање плати на компаниите.

Првата плата што треба да се субвенционираа е таа за октомври. Има доволно време законот да биде донесен навреме, рече Бектеши на денешната прес-конференција и ги повика сите политички субјекти да не водат дневна политика и во Собранието измените да поминуваат брзо.

За четвртиот пакет економски мерки, тој рече дека зависи од ребалансот на буџетот и од законските решенија кои треба да се донесат во Собранието и ги повика пратениците да ги изгласаат.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Подравка“ ги награди вработените за успешни резултати

21 окт 2020

Висар Јакупи, „Киппер“: Вработените се вистинските херои на успешната приказна

21 окт 2020

Јелена Кнежевиќ-Влаховиќ: Како се победува?

21 окт 2020

Бесплатен панел на „жешка“ тема – SCM по Ковид-19

21 окт 2020

Нови 100 брендови во новиот 100 MUST HAVE 2020/2021

21 окт 2020

Се изготвува закон за неработна недела - како ќе се одрази врз трговците?

21 окт 2020
Вчитува уште новости...