Свет

Продажбата на „Унилевер“ ги надмина очекувањата

22 апр 2019

Холандско - британскиот гигант „Унилевер“ објави дека неговата вкупна продажба забележа силен раст во првиот квартал од годинава, што е резултат на растот на цените и на волуменот на продажбата, како и на успехот на новите пазари. 

„Унилевер“, кој, меѓу другото, е производител на сапунот Dove и на сладоледот Ben & Jerry’s, ги потврди и своите проценки за 2019 година во кои предвидува раст на вкупната продажба меѓу 3 и 5 отсто. 

Во првиот квартал, вкупната продажба на „Унилевер“ порасна за 3,1 отсто. Од тој раст, 1,2 отсто отпаѓа на зголемена количинска продажба, а 1,9 отсто е од зголемување на цените. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Амазон“ почна да продава лекови на рецепт

16 ное 2020

„Данон“ го реорганизира работењето

16 ное 2020

Француските трговци го одложуваат „црн петок“

16 ное 2020

„7 Елевен“ влегува на пазарот во Изреал

16 ное 2020

„Унилевер“ очекува милијарда евра од продажба на алтернативни месни производи

16 ное 2020

Австрија: „Хофер“, „Лидл“ и „Шпар“ се обединија против државата

16 ное 2020
Вчитува уште новости...