Свет

Absolut Vodka го претстави првото големо освежување на дизајнот

14 окт 2021

Познатиот шведски бренд водка Absolut predstavio го претстави своето прво големо освежување на дизајнот од кога настана брендот во 1979 година. 

Новото шише го задржа својот облик, кој првобитно е инспириран од фармацевтска амбалажа од 18 век, но медалјот и печатот за квалитетот на брендот се ажурирани, а буквите на предната страна сега се повидливи. Прикажана е и илустрација на оригиналната дестилерија „Абсолут“, додека на стаклото сега стои натпис „Држава Шведска“. 

Сакавме нашата богата и квалитетна приказна да ја направиме уште појасна, укажувајќи на тоа што нашата водка ја прави единствена, изјави Елин Фурелд, глобална директорка за производство и дизајн на Absolut. 

 

tags:


@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...