Свет

Во „Лидл“ ќе се плаќа со телефон

07 апр 2021

Трговскиот синџир „Лидл“ наскоро на пазарот во Германија ќе воведе нова опција - „Lidl pay“, односно начин за плаќање преку телефон.

Оваа опција засега е достапна само во една германска област.

Интересно е дека трговецот веќе го тестираше овој начин на плаќање надвор од Германија, односно во Шпанија, пред две години. Како и во Шпанија, решението за плаќање преку мобилен го дава апликацијата „Лидл плус“, која претходно опфаќаше понуди, купони и дигитални сметки. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Алди“ ќе доставува производи во соработка со „Голво“

05 апр 2021

Цената на храната се зголемува 10 месеци по ред

05 апр 2021

„Шварц груп“ тестира продавници без персонал

05 апр 2021

„Казино“ подготвува криптовалута

05 апр 2021

„Пармиџано Риџано“ го зголеми производството за 5%

05 апр 2021

Нова аквизиција на „Дијаџио“

05 апр 2021
Вчитува уште новости...