Свет

„Фејсбук“ го укинува лајкот на страницата

11 јан 2021

„Фејсбук“ ќе ја укине можноста за лајкување на редизајнирани јавни страници што ги користат уметниците, јавните личности и брендовите, објави компанијата на социјалните мрежи.

Фејсбук-страниците ќе прикажуваат само следбеници и ќе има посветен дел со новости каде што корисниците можат да се приклучуваат во разговори, да комуницираат со истомисленици и да стапат во контакт со обожавателите, објави компанијата во блогот.

Ги отстрануваме лајковите и се фокусираме на следбениците за да го поедноставиме начинот на кој луѓето се поврзуваат со своите омилени страници, објавија од „Фејсбук“ за редизајнирањето.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаФранција: Остар став за преземањето на „Карфур“

12 јан 2021

Италија: „Барила“ ја презеде британската „Паста евангелистс“

12 јан 2021

Британските трговци повикаа на итна интервенција за снабдување на Северна Ирска

12 јан 2021

САД: Сладолед за кучиња

12 јан 2021

Франција: Препорака за целосна забрана на нитритите во сувомеснатите производи

12 јан 2021

МОТ: Подобро да се заштитат работниците што работат од дома

12 јан 2021
Вчитува уште новости...