Свет

„Лидл“ поставува болничка вентилација во продавниците

21 окт 2020

Германскиот трговски синџир „Лидл“ многу сериозно ја сфати пандемијата - најави дека планира да постави посебна вентилација во сите свои продавници во САД, за да го спречи ширењето на коронавирусот

По соопштението од американскиот Центар за контрола на болести, во кое се наведува дека новиот вирус може да се шири преку воздух, „Лидл“ почна да инсталира посебни системи за филтрирање на воздухот. За почеток, такви системи ќе добијат продавниците во државата Вирџинија, а до крајот на годинава во план е вентилацијата да биде инсталирана во сите продавници на трговецот ширум САД. 

Овој вид вентилација е типичен само за болниците и помага при филтрирањето на воздухот за да се спречи ширењето на Кoвид-19 и на другите заразни инфекции. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Амазон“ ќе издвои 500 милиони долари за празнични бонуси за вработените

19 ное 2020

Германската економија во третиот квартал порасна за 8,5 отсто

19 ное 2020

Шкотска стана првата земја со целосно бесплатни менструални производи

19 ное 2020

„Амазон“ почна да продава лекови на рецепт

19 ное 2020

„Данон“ го реорганизира работењето

19 ное 2020

Франција: „Карфур“ и „Амазон“ го одложија „црн петок“

19 ное 2020
Вчитува уште новости...