Свет

„Кооп“ претстави 80 нови производи

26 ное 2019
„Кооп“ планира да вложи 500 милиони евра во унапредување на продажбата и услугите

Прво месечно зголемување на цените на храната од мај годинава

21 ное 2019
Индексот на цените на храната* во октомври годинава во просек изнесуваше 172,7 поени, што претставува пораст за 1,7 проценти во споредба со...

PLMA Саем во Чикаго од 17 до 19 ноември

15 ное 2019
Саемот на приватни трговски марки во Чикаго се одржува секоја година во ноември

„Меркатор“ ја отвара првата поп-ап продавница

15 ное 2019
Од компанијата соопштија дека тоа ќе го направат по примерот на најголемите светски трговски синџири како што се „Теско“, „Карфур“,...

Оставка на генералниот директор на „Унилевер“

14 ное 2019
По четири години во компанијата, Маријн Декерс го отстапи неговото место

„Лидл“ планира да отвори 1.000 продавници до 2023 година

14 ное 2019
Германскиот синџир маркети „Лидл“ планира во следните три години да отвори најмалку 230 продавници во Велика Британија, со побрзо темпо...

Во светот се фрла една третина од храната

13 ное 2019
Повеќе од 70 земји се обврзаа да преземат поголеми мерки за да се намали количината храна која фрла

Групацијата „Кофола“ ја зголеми продажбата

12 ное 2019
Групацијата „Кофола“ уште еднаш успешно ја зголеми продажбата, при што забележа пораст од 3,6 отсто

„Сирс" затвора третина од своите продавници

11 ное 2019
Американската компанија „Трансформ Холдко“, сопственик на „Сирс“ и „Кејмарт“, затвора 96 продажни локации или околу третина од сите...

„Теско“ лансира растителен производ

05 ное 2019
Трговецот ќе организира и наменски билни и вегетаријански зони во продавниците

„Интермарше“ отстранува 140 адитиви

05 ное 2019
Со помош на апликација купувачите може да ги скенираат производите и да ги откријат адитивите во нив

„Унилевер“ користи 100% обновлива струја

05 ное 2019
Фабриките, канцелариите, објектите за истражување и развој, дата-центрите, складиштата и дистрибутивните центри на различни континенти...
прикажани (од 13 до 24) од вкупно: 2333 | претходни | следни