Hashtag: 'нови објекти'
Македонија

Нов маркет „Жито“ во Струмица

02 мај 2019
На 24 април, велешката компанија „Жито“ го отвори 58. малопродажен маркет, овојпат во Струмица...
Македонија

Нов маркет „Жито“ во Велес

21 мар 2019
Трговскиот синџир „Жито“ вчера отвори нов маркет во Велес, кој е 14. во овој град и 57. во земјава.
Македонија

Нов маркет „Рамстор“ во Стар Аеродром

11 мар 2019
На Денот на жената – 8 март, компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет, лоциран на улицата Фрањо Клуз, бр. 6 во Стар Аеродром...
Свет

„Лидл“ ќе гради десет нови објекти во Ирска

05 сеп 2018
Трговскиот синџир „Лидл“ најави план за отворање на десет нови објекти во Ирска до крајот на годината, како продолжение на актуелната...
Регион

Два нови објекти „Гомекс“

27 авг 2018
Во рамките на трговскиот синџир „Гомекс“ од петокот работат уште два малопродажни објекти – во Земун и во Мраморак.
Регион

„Туш“ отвори маркет во Нова Церкев

24 авг 2018
Трговскиот синџир „Туш“ во средата отвори нов објект во населбата Нова Церкев, општина Војник.
Регион

ДИС отвори два маркета во Параќин

20 авг 2018
На почетокот од месецов, ДИС отвори два нови маркета во Параќин, со што го продолжува проширувањето на малопродажната мрежа.
Регион

„Панвита“ отвори месен центар Ave

23 јул 2018
Новоотворениот центар се простира на продажна површина од 200 м² и производствен погон над 300 м² .
Регион

Белград стана побогат за уште еден dm

13 јул 2018
На улица Крал Милан бр. 35, во рамките на хотелот „Хилтон“, отворена е уште една дрогерија dm.
Регион

Нов супермаркет на „Шпар“ вреден 9 милиони евра

06 јул 2018
Во новоотверениот супермаркет е имплементиран систем за штедење енергија и за заштита на околината.
Регион

Шести „Универекспорт“ во Белград

03 јул 2018
Новиот објект на „Универекспорт“, е 146. на територијата на Војводина и Белград, а шести во Дроѓол.
Регион

Втор објект „ХопИн“ во Љубљана

27 јун 2018
По отворањето на првиот објект „ХопИн“ во Љубљана, на ул. Словенска цеста бр. 54, компанијата „Петрол“ го отвори и вториот објект, на...
прикажани (од 13 до 24) од вкупно: 27 | претходни | следни