Регион

БиХ ќе извезува говедско месо во Обединетите Арапски Емирати

13 фев 2020

На Босна и Херцеговина од вчера ѝ е одобрен извоз на говедско месо во Обединетите Арапски Емирати, соопштија од босанското министерство за надворешни работи и економски односи. 

Од таму посочија дека освен одобрението, следно што треба да се преземе е да се усогласат ветеринарно-здравствените сертификати меѓу надлежните институции во двете земји. 

Трета мерка е надлежните тела на Емиратите да одобрат кланици, по што извозот ќе може непречено да се одвива.  

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаРастат приходите на „Меркатор“ и покрај пандемијата

01 сеп 2020

„Нестле“ ја продолжи кампањата „ЗдравоРастеме“

01 сеп 2020

Сопственикот на „Виолета“ вложува 10 милиони евра во „Ласта“

01 сеп 2020

ЕК ја одобри концентрацијата на „Фортенова група“ и „Меркатор“

01 сеп 2020

„Хофер“ - Словенија собра 13.000 евра за прочистување на словенечките води

01 сеп 2020

Словенија го загуби „винскиот“ спор против Хрватска

01 сеп 2020
Вчитува уште новости...