Регион

„Бањалучка пивара“ основа компанија во Србија

12 фев 2020

„Бањалучка пивара“ донесе одлука за основање компанија во Србија. Одлуката е донесена завчера, на седница на акционерите во пиварницата. 

Точниот назив на новата компанија ќе биде одреден дополнително, низ постапка во Агенцијата за стопански регистри на Србија. 

Целта на одлуката е да се шири стратешката дистрибуција на производите на „Бањалучка пивара“ и на српскиот пазар. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаРастат приходите на „Меркатор“ и покрај пандемијата

01 сеп 2020

„Нестле“ ја продолжи кампањата „ЗдравоРастеме“

01 сеп 2020

Сопственикот на „Виолета“ вложува 10 милиони евра во „Ласта“

01 сеп 2020

ЕК ја одобри концентрацијата на „Фортенова група“ и „Меркатор“

01 сеп 2020

„Хофер“ - Словенија собра 13.000 евра за прочистување на словенечките води

01 сеп 2020

Словенија го загуби „винскиот“ спор против Хрватска

01 сеп 2020
Вчитува уште новости...