Регион

Хрватска: „Студенац“ ќе отвори 100 нови продавници

11 фев 2020

Малопродажниот синџир „Студенац“ ќе отвори 100 нови продавници во Хрватска до крај на оваа година. 

Откако „Студенац“ го презеде синџирот „Соник“ на почетокот на годинава, компанијата соопшти дека сака да го прошири работењето во цела Хрватска. Малопродажниот удел е нешто помалку од 5 отсто. Сега, најголем дел малопродажни објекти има во приморскиот дел на Хрватска, каде и цифрата за малопродажен удел е повисока. 

На крајот на 2019 година, „Студенац“ имаше нешто повеќе од 600 продажни места. Без сезонските работници, трговецот има околу 3.250 вработени. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаРастат приходите на „Меркатор“ и покрај пандемијата

01 сеп 2020

„Нестле“ ја продолжи кампањата „ЗдравоРастеме“

01 сеп 2020

Сопственикот на „Виолета“ вложува 10 милиони евра во „Ласта“

01 сеп 2020

ЕК ја одобри концентрацијата на „Фортенова група“ и „Меркатор“

01 сеп 2020

„Хофер“ - Словенија собра 13.000 евра за прочистување на словенечките води

01 сеп 2020

Словенија го загуби „винскиот“ спор против Хрватска

01 сеп 2020
Вчитува уште новости...