Регион

„Орбико“ гради логистички центар во Бугарија

13 дек 2019

Логистичката компанија „Орбико“ Бугарија почна изградба на комплекс со логистички центар и канцеларии во Софија, во вредност од 26,5 милиони евра. Компанијата е дел од групацијата „Орбико“ од Хрватска. 

Објектот ќе се простира на 57.000 квадратни метри, вклучувајќи 32.000 квадратни метри складишен простор, 4.500 квадратни метри канцелариски простор и соодветна инфраструктура. Новиот логистички центар ќе отвори нови 500 работни места. Објектот треба да биде готов во рок од 18 месеци. 

Ова ќе биде најголем логистички центар на групацијата „Орбико“ во Бугарија и тој ќе има големо значење за работењето на локалните единици на „Орбико“, изјави Бранко Роглиќ, сопственик и претседател на Управата на групацијата. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Бадел 1862“ добитник на две награди на натпревар во САД

05 авг 2020

„Еуроспин“ ја отвори првата продавница во Хрватска

05 авг 2020

Црна Гора од утре ги отвора границите за Македонците

05 авг 2020

Пад на извозот во Босна и Херцеговина

05 авг 2020

Словенија: „Хофер“ воведува нов модел за вработување

05 авг 2020

Словенија побара помош од ЕУ за заштита на работните места

05 авг 2020
Вчитува уште новости...