Регион

Трговците избраа 100 MUST HAVE производи во БиХ

05 дек 2019

Редакцијата на магазинот InStore - БиХ, со помош на трговците од земјата, организираше избор на најдобрите производи кои ја добија титулата must have.

Гласањето траеше еден месец, а најдобро оценетите, магазинот InStore ги претстави на третиот по ред настан, кој беше збогатен со присуството на претставници и носители на водечката индустрија во БиХ, FMCG-индустријата.

Во целиот процес на избор учествуваа 7.000 различни профили на продавници, тоа е бројот на објекти со кои комуницираме во текот на годината. Директно контактиравме Топ 50, а од нив 20 ни испратија извештаи директно од својата база. Така ја креиравме листата Must Have производи за 2020 година кои секоја продавница треба да ги има, истакна Самира Муратовиќ, директорката на агенцијата „Алтермедија“, издавач на InStore за БиХ.

Овој проект има за цел да ги насочи брендовите и производите кои заслужуваат внимание, бидејќи се лидери во категориите и го развиваат и осигуруваат континуитетот на одредени категории.

На официјалниот настан беа доделени признанија на добитниците на титулата must have, од страна на претставници на трговските синџири: „Бинго“, „Меркатор“, „Конзум“, dm, „Амко“, „Бест“, „Зворничанка“, „Оногошт“ и „иНовине“.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Бадел 1862“ добитник на две награди на натпревар во САД

05 авг 2020

„Еуроспин“ ја отвори првата продавница во Хрватска

05 авг 2020

Црна Гора од утре ги отвора границите за Македонците

05 авг 2020

Пад на извозот во Босна и Херцеговина

05 авг 2020

Словенија: „Хофер“ воведува нов модел за вработување

05 авг 2020

Словенија побара помош од ЕУ за заштита на работните места

05 авг 2020
Вчитува уште новости...