Регион

„Бамби“ доби признание „Најдоброто од Србија“

29 ное 2019

Компанијата „Бамби“ беше прогласена за најдобар корпоративен бренд во категоријата храна, на овогодинешното доделување на признанијата „Најдоброто од Србија“, во организацијата на Стопанската комора на Србија и Министерството за трговија, туризам и телекомуникации. 

Ова е втора година по ред како „Бамби“ го добива признанието во оваа категорија. 

Со брендовите на „Бамби“, особено со Plazma, пораснаа и растат бројни генерации. Ние и натаму ќе настојуваме да ја оправдаме довербата што ни ја укажувате долги години, негувајќи ја традицијата на омилен домашен бренд, изјави Вукашин Петковиќ, директор на правни и корпоративни работи во „Бамби“, подигнувајќи ја наградата во име на компанијата. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Бинго“ го отвора најголемиот трговски центар во БиХ

29 јун 2020

„Конзум“ им исплаќа милион ипол евра регрес на вработените

29 јун 2020

Шарановиќ го помина прагот од 30 отсто удел во „Краш“

29 јун 2020

(ВИДЕО) „Виолета“ од темел ја обновува чапљинска „Ласта“

29 јун 2020

Повторно вонредна состојба во Белград

29 јун 2020

„Кромарис“ оствари рекордна продажба во јуни

29 јун 2020
Вчитува уште новости...