Регион

„Браќа Пивац“ продолжува со преземањето на „Краш“

06 ное 2019

Во текот на одржаното Собрание на компанијата „Краш-ЕСОП“ (во кое се здружени малите акционери на „Краш“) се расправаше и се гласаше за предлогот за склучување договор за заедничко дејствување со месната индустрија „Браќа Пивац“. Членовите едногласно одлучија да не се склучи договорот.

Основната причина за одлуката е неможноста на компанијата, во случај на заедничко дејствување со „Браќа Пивац“, да обезбеди финансиска конструкција за содејствување во преземањето на „Краш“.

Оваа одлука не ги менува работите бидејќи најголемиот поединечен акционер, месната индустрија „Браќа Пивац“, ќе продолжи со понудата за преземање на „Краш“.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Словенија: Законот за забрана за работа во недела помина на прво читање

21 мај 2020

„Емоцион“ презема дел од фабриката „Горење хоум“

21 мај 2020

„Сарајевска пивара“ повторно го произведува Lowe

21 мај 2020

„Пивац“ ја отвори најголемата фабрика за производство на пршута во Хрватска

21 мај 2020

Ледиќ: „Краш“ ќе освојува нови пазари

21 мај 2020

5 милиони евра инвестиции во фабриката Argeta во Изола

21 мај 2020
Вчитува уште новости...