Регион

Успешно заврши 6. FMCG Retail Summit во Србија

25 окт 2019

Шестиот FMCG Retail Summit, во организација на магазинот InStore, и оваа година собра околу 500 професионалци од секторот на стока за широка потрошувачка и придружните индустрии. 

Присутните имаа можност да слушнат анализи за домашниот и за регионалниот трговски сектор, искуства за управување со брендовите и со вработените, анализа за трендовите во централна Европа, како и преглед на новите модели на работење на глобално ниво.Меѓу останатото, компаниите во секторот стока за широка потрошувачка и во придружните индустрии во следниот период треба да очекуваат големи предизвици, но и можности за раст - кој доаѓа покрај забрзаниот развој на нови модели на работење. Во таков свет, се менуваат изворите на приходи, се појавуваат нови трошоци, се менува позицијата и се засилува значењето на оправување со производните, услужните и други процеси. 

Саемот се одржа вчера во хотелот „Hyatt Regency“ во Белград.  

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБиХ: „Бинго“ сака (од „Фортенова“) да го преземе ТП ДК „Сараево“

23 јул 2020

Србија ја доби единствената фирма за органско чоколадо

23 јул 2020

„Еуроспин“ влегува во Хрватска

23 јул 2020

Растат приходите на „Подравка“ и покрај кризата

23 јул 2020

„Атлантик група“ со стабилни полугодишни резултати

23 јул 2020

„Дукат“ е подготвен да го откупува млекото од кооперантите на „Мегле“

23 јул 2020
Вчитува уште новости...