Регион

Половина од менаџерите на „Конзум“ летово работат во маркетите

14 авг 2019

Во маркетите на „Конзум“ ова лето покрај студенти, работат и менаџери и вработени во Управата на компанијата.

Тие имаат можност пред или после годишниот одмор да одработат по една недела во продавниците. 

Тоа е најдобар начин колегите да се запознаат одблиску со процесите и стaндaрдите на работење внатре во маркетите, односно и практично да стекнат увид во тоа како нивните секојдневни одлуки се одразуваат на одредени продавници, а со тоа и на вкупната малопродажба, велат од синџирот маркети.

На овој начин се решава и проблемот со недостаток на работна сила, со кој се соочуваат многу сектори во Хрватска.  @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Бинго“ го отвора најголемиот трговски центар во БиХ

29 јун 2020

„Конзум“ им исплаќа милион ипол евра регрес на вработените

29 јун 2020

Шарановиќ го помина прагот од 30 отсто удел во „Краш“

29 јун 2020

(ВИДЕО) „Виолета“ од темел ја обновува чапљинска „Ласта“

29 јун 2020

Повторно вонредна состојба во Белград

29 јун 2020

„Кромарис“ оствари рекордна продажба во јуни

29 јун 2020
Вчитува уште новости...