Регион

Турски бизнисмен купи четири трговски центри на „Туш“

05 јул 2019

Турскиот државјанин Угур Јилдрим купу четири трговски центри на словенечкиот синџир „Туш“. 

Станува збор за „Планет Туш“ во Марибор и за супермаркетите во Рогашка Слатина, во Лашко и во Словенске Конице. 

Според првичните податоци, вредноста на трансакцијата е околу 14 милиони евра. 

Јилдрим е сопственик на компанијата „Хеликс Проп“, која пак, е еден од партнерите во фондот „Елементс Капитал Партнерс“ кој се занимава со откуп на побарувања. 

 

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Бадел 1862“ добитник на две награди на натпревар во САД

05 авг 2020

„Еуроспин“ ја отвори првата продавница во Хрватска

05 авг 2020

Црна Гора од утре ги отвора границите за Македонците

05 авг 2020

Пад на извозот во Босна и Херцеговина

05 авг 2020

Словенија: „Хофер“ воведува нов модел за вработување

05 авг 2020

Словенија побара помош од ЕУ за заштита на работните места

05 авг 2020
Вчитува уште новости...