Регион

„Шпар“ им го отвора патот на хрватските компании

10 јун 2019

Висока делегација на претставници од „Шпар“ - Кина ги посети хипермаркетите „Шпар“ во Загреб, Риека и Задар. Тие ја посетија и најголемата инвестиција на „Шпар“ во Хрватска, „Интершпар“ во повеќе градови.

Многу сме среќни и горди што колеги од Кина дојдоа да ги посетат хипермаркетите „Интершпар“ и да се запознаат со нивната богата понуда. На овој начин им се овозможува и на нашите партнери, хрватските производители, да ги претстават своите производи, истакна Хелмут Фензл, претседател на Управата на „Шпар“ - Хрватска.

Посетата е искористена и за промоција на хрватските компании што имаат потенцијал на кинескиот пазар, така што компаниите: „Виндија“, „Краш“, „Гавриловиќ“, „Зиганте“, „Дукат“, „Подравка“, „Атлантик група“, „Бадел“ и „Жито група“ ги претставија своите производи пред кинеската делегација.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаШарановиќ го помина прагот од 30 отсто удел во „Краш“

25 јун 2020

(ВИДЕО) „Виолета“ од темел ја обновува чапљинска „Ласта“

25 јун 2020

Повторно вонредна состојба во Белград

25 јун 2020

„Кромарис“ оствари рекордна продажба во јуни

25 јун 2020

Србија: Задолжително носење маски во затворен простор

25 јун 2020

„Лили“ отсега и на апликацијата Wolt

25 јун 2020
Вчитува уште новости...