Регион

Производи на „Теско“ ќе се продаваат во Босна и Херцеговина

28 мај 2019

Британскиот синџир супермаркети „Теско“ ќе продава свои производи и во Босна и Херцеговина, благодарение на соработката со локалниот пазарен лидер „Бинго“. 

Договорот за соработка вклучува одреден број приватни трговски марки на „Теско“ во продавниците на „Бинго“. 

Засега нема други планови за интензивен влез на британскиот трговец на пазарот во Босна и Херцеговина.  @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБиХ: „Бинго“ сака (од „Фортенова“) да го преземе ТП ДК „Сараево“

23 јул 2020

Србија ја доби единствената фирма за органско чоколадо

23 јул 2020

„Еуроспин“ влегува во Хрватска

23 јул 2020

Растат приходите на „Подравка“ и покрај кризата

23 јул 2020

„Атлантик група“ со стабилни полугодишни резултати

23 јул 2020

„Дукат“ е подготвен да го откупува млекото од кооперантите на „Мегле“

23 јул 2020
Вчитува уште новости...