Македонија

Битолско свежо млеко отсега е дополнително збогатено со витамин Д3

22 јан 2020

Битолско свежо млеко отсега е дополнително збогатено со витамин Д3, соопштија од „Бимилк“. 

Од компанијата велат дека покрај тоа што е природен извор на калциум,ова млеко е лесно за консумација бидејќи не е потребно да се вари и се консумира свежо. Со ваквиот состав ова млеко се препорачува особено во зима, кога сончевите денови  се ограничени, како и за за повозрасната популација и нивната зголемена потреба од грижа за коските и забите. 

„Битолска млекара“ посветено продолжува со создавање висококвалитетни производи и подобрување на сопственото производно портфолио. Како најголем производител на млеко и млечни производи во Македонија, со секој новитет ја исполнуваме нашата обврска и на потрошувачите им нудиме производ што е конкретен одговор на вистинските хранливи потреби и производ којшто нуди здравствени придобивки. Така, Битолското свежо млеко со Д3 витамин, како производ со веќе изразени нутритивни вредности, сега има збогатен состав и дополнителна вредност, изјави Полексена Јанкуловска, маркетинг менаџер во „Бимилк“.

Битолско свежо млеко со Д3 е произведено од најквалитетно домашно млеко и според највисоки производни стандарди, додаваат од „Бимилк“. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаМакедонија во следната година очекува раст на БДП од 4,8 отсто

21 сеп 2020

Секој може да биде газда за 1 евро

21 сеп 2020

Уште пет години продолжена дозволата на „Пакомак“ за колективно постапување со отпад

21 сеп 2020

Министерот за земјоделство: Ќе се откупи целото грозје до последно зрно

21 сеп 2020

Грантови за уште 31 фирма преку Фондот за иновации

21 сеп 2020

Владата утврди мерки за помош на лозарите и на винариите

21 сеп 2020
Вчитува уште новости...