Македонија

Брендот Леона со поддршка на најдобрите студенти

27 ное 2019

Брендот Леона го поддржа настанот LeadCo кој претставува тродневна конференција на која членовите на „АИЕСЕК Македонија“ ќе ја имаат можноста преку различни предавања, сесии и тимски активности да се стекнат со вештини потребни за оформување на еден лидер.

Исто така, тема на конференцијата се и глобалните проблеми и активно учество при решавање на истите. 

Концептот на конференцијата ја опфаќа суштината на нашата организација која се залага за вклучување на сите млади во развивање на подобро и поодржливо општество, а со самото тоа и развивање на лидерскиот потенцијал, изјави Филип Џамбазовски од „AIESEC Македонија“.

.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Трговците со посебни рафтови „Купувам домашно“ за потрошувачите со платежни картички

26 мај 2020

МОТ и ЕБОР: За сериозниот удар на пандемијата потребна е голема државна интервенција

26 мај 2020

Од денес на кафе по протокол и на дистанца

26 мај 2020

Кредити до 500.000 евра за извоз и преработка на земјоделски производи

26 мај 2020

Нема полициски час од денеска

26 мај 2020

„Филип Морис ТКП“ го лансираше IQOS во земјава

26 мај 2020
Вчитува уште новости...