Македонија

Почна обуката за КА-менаџмент со Дарко Лукиќ

07 ное 2019

Дваесетина претставници на повеќе македонски компании учествуваат на обуката за КА-менаџмент што денеска и утре се одржува во Јавна соба, во организација на магазинот InStore. 

Предавач е Дарко Лукиќ, маркетинг-консултант за водечки компании, добро познат на поранешните ЈУ-простори, но и во Македонија, преку претходните обуки на InStore. 

На обуката присуствуваат професионалци за продажба, КА менаџери и менаџери за продажба од водечки компании од FMCG-секторот кај нас. Повеќе за целите и агендата на работилницита можете да прочитате тука. 

Следната обука со Лукиќ е за бренд менаџмент, а ќе се одржи на 14 и 15 ноември. Не чекајте, навреме резервирајте место за бренд-менаџерите, сениор-бренд менаџерите и маркетинг менаџерите во вашата компанија! Детали за обуката тука. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСашко и Панде Самарџиоски мнозински сопственици на „Прилепска пиварница“

29 јун 2020

Повеќе награди за граѓаните кои скенираат сметки

29 јун 2020

Се проверуваат 30.000 приговори за домашните платежни картички

29 јун 2020

Поднесени првите барања од мали винарници за регистрација

29 јун 2020

„Кожувчанка“ инвестира во нова производствена линија

29 јун 2020

Пад на индустриското производство на месечно ниво, пораст на годишно

29 јун 2020
Вчитува уште новости...