Македонија

Почнува есенската WOW распродажба во „Веро центар“

04 ное 2019

Почнува есенската распродажба во продавниците во „Веро центар“ во Скопје со попусти до 80 отсто, соопштија од компанијата.

Речиси сите продавници во „Веро центар“, вклучувајќи го и „Веро“ маркетот, од 6 до 10 ноември (од среда до недела) на потрошувачите ќе им понудат производи со цени многу пониски од редовните. Освен во сите продавници лоцирани во шопинг-молот, намалени цени ќе има и во местото за забава „Киносенс“ на вториот кат од „Веро центар“.

 Како дел од WOW распродажбата, „Веро“ маркетот ќе нуди и специјални акции и промоции.  

Големата WOW распродажба ја организираме по четврти пат бидејќи искуството од минатите години е многу позитивно. Потрошувачите со нетрпение ги очекуваат ваквите распродажби кои веќе станаа традиционален, препознатлив настан за „Веро центар“ и на кои може да најдат одлични производи од најразличен асортиман по неверојатно ниски цени. Дополнителен плус е што големи попусти нудат и останатите локали  кои се во делот за храна и за забава, така што потрошувачите добиваат комплетно, незаборавно шопинг-искуство за целото семејство, вели Љубица Короскоска, маркетинг директор на компанијата „Веропулос“. 

Менаџерскиот тим на Веро центар најавува организирање на слични акциски распродажби и во следниот период. Акцентот на овие настани, освен на понудата на најдобри цени, е ставен и на различни изненадувања наменети за сите членови на семејството.   

 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Трговците со посебни рафтови „Купувам домашно“ за потрошувачите со платежни картички

26 мај 2020

МОТ и ЕБОР: За сериозниот удар на пандемијата потребна е голема државна интервенција

26 мај 2020

Од денес на кафе по протокол и на дистанца

26 мај 2020

Кредити до 500.000 евра за извоз и преработка на земјоделски производи

26 мај 2020

Нема полициски час од денеска

26 мај 2020

„Филип Морис ТКП“ го лансираше IQOS во земјава

26 мај 2020
Вчитува уште новости...