Македонија

Нов киоск М1 во Ѓорче Петров

07 јун 2019

Скопската компанија „Толлакс“ на 1 јуни отвори нов киоск М1 во населбата Ѓорче Петров, на истоимениот булевар во близина на „СП планет“.

Овој формат на продажба нуди цигари, други тутунски производи и аксесоари, пури, кафе за носење, списанија, весници, игри на среќа, електронски ваучери за надополнување, алкохолни пијалаци, сладоледи, како и различни пијалаци и грицки.

Мрежата на „Толлакс“ се состои од 13 киосци М1 и еден супермаркет „Поло“, сите лоцирани во Скопје.

Во иднина планираме отворање објекти и во други градови, по принципот франшиза, според стандарди зададени од компанијата, изјави Марија Ременска-Јованоска, главен менаџер на „Толлакс“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаE-commerce4All – прва интерактивна и едукативна веб-платформа за е-трговија

03 јул 2020

Европска помош од 85 милиони евра за земјите од Западен Балкан

03 јул 2020

Пад на извозот од 27,4 отсто во првите пет месеци од годинава

03 јул 2020

„Макпрогрес“ развива регионална академија и центар за иновации со поддршка од ЕБОР

03 јул 2020

Вината на „Тиквеш“ освоија 4 златни медали на „Citadelles Du Vin“ 2020 во Франција

03 јул 2020

Со субвенционирање на плати досега се вработени 1.346 лица

03 јул 2020
Вчитува уште новости...