Македонија

„Алкалоид АД“ Скопје со позитивни финансиски резултати

25 апр 2019

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари - март 2019 година, соопштија од компанијата

Продажбата бележи раст од 14% во споредба со истиот период лани. Консолидираните продажби остварени на домашен пазар се зголемени за 2%, додека вкупниот консолидиран извоз на компанијата е зголемен за 23%. Вкупните инвестиции во основни средства во периодот јануари – март изнесуваат повеќе од 193 милиони денари.

Во истиот период реализирани се 55 нови вработувања@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСо едно евро ќе се основаат фирми

16 сеп 2020

Четвртиот сет мерки ќе биде готов до крајот на неделава

16 сеп 2020

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

16 сеп 2020

ССК ѝ предлага на Владата 25 мерки за економски спас

16 сеп 2020

Финансиска поддршка за уште 87 компании

16 сеп 2020

Новите мерки до крајот на следната недела, помошта ќе зависи која фирма колку е погодена

16 сеп 2020
Вчитува уште новости...