Видео вести

(ВИДЕО)Мирослав Мишковиќ: Да создаваме поголем економски простор

18 фев 2020

Во организација на магазинот InStore и неделникот НИН, на 4 декември минатата година во „Краун плаза“ беше одржан првиот CEO summit, на кој присуствуваа 410 учесници. Меѓу говорниците и учесниците беа и некои од најзначајните бизнисмени во регионот.

На самитот на бизнис-лидерите од регионот, Мирослав Мишковиќ, претседател на „Делта холдинг“, одговори на прашањата на Милан Ќулибрк, уредник на НИН. Мишковиќ беше потпретседател на Владата на Србија, која ја напуши поради несогласувањата со Слободан Милошевиќ за процесот на приватизацијаБеше личен пријател на Ивица Тодориќ. Автор е на книгата „Јас, тајкунот“...

Интервјуто прочитајте го тука: 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.