Видео вести

(ВИДЕО) Горан Теменугов: Невладеењето на правото го кочи бизнисот

16 јул 2019

Економскиот новинар Горан Теменугов ги претставува состојбите на македонскиот пазар и прогнозите за иднина.

Главните проблеми во македонската економија не се економските мерки. Проблемот е во владеењето на правото. Неопходни се вистински реформи во правосудниот систем за да излеземе од сивата зона и да се придвижиме напред, истакна тој во интервју за InStore. 

Погледнете: @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО)Линкдин-кампања на „Маерск“

18 фев 2020

(ВИДЕО) Прва реклама на „Кока-кола“ во време на пандемија

18 фев 2020

(ВИДЕО) Nike порачува: Не прави го тоа!

18 фев 2020

(ВИДЕО) Ковид-19 како осамено чудовиште

18 фев 2020

„Апатинска пивара“ со новата реклама повикува на одговорност

18 фев 2020

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

18 фев 2020
Вчитува уште новости...