Видео вести

(ВИДЕО) Сања Михаиловска: Податоците се нафта на 21 век

10 јул 2019

Во серијата видеоинтервјуа за магазинот InStore, разговаравме и со Сања Михаиловска, генерален директор на „Саманта“. Според неа, разбирањето на податоците влијае врз квалитетот на одлуките поврзани со приходите, трошоците и профитот и суштински е важно за создавање дополнителна вредност.

 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Апатинска пивара“ со новата реклама повикува на одговорност

17 јул 2019

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

17 јул 2019

Budweiser го враќа Whassup

17 јул 2019

Храброста е убава – нова кампања на Dove

17 јул 2019

(ВИДЕО)Мирослав Мишковиќ: Да создаваме поголем економски простор

17 јул 2019

(ВИДЕО) Одлични препораки од бизнисмените за FMCG Summit во Скопје

17 јул 2019
Вчитува уште новости...