Видео вести

(ВИДЕО) Метју Браун: Глобалните трендови доаѓаат побрзо отколку што мислите

18 јул 2019

Не може да мислите дека традиционалниот начин на водење малопродажба ќе остане ист за вас и дека ќе имате 5-10 години да се подготвите. Имате 6-12 месеци за подготовка. Ако имате среќа, можеби уште две години, но овие работи доаѓаат многу брзо. Имате вистински предизвик - некои трговци нема да преживеат, но други ќе поминат многу успешно, вели за InStore футурологот Метју Браун, keynote говорник на 5. FMCG Summit во Скопје.

Погледнете го целото интервју во видеото:
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. (ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

11 јул 2019

Budweiser го враќа Whassup

11 јул 2019

Храброста е убава – нова кампања на Dove

11 јул 2019

(ВИДЕО)Мирослав Мишковиќ: Да создаваме поголем економски простор

11 јул 2019

(ВИДЕО) Одлични препораки од бизнисмените за FMCG Summit во Скопје

11 јул 2019

(ВИДЕО)Џемаил Даути: Без анализа не носиме одлуки - затоа сме успешни

11 јул 2019
Вчитува уште новости...