Свет

Полски „Алегро“ е меѓу најпосетените интернет продавници

13 фев 2020

Полскиот интернет трговец „Алегро“ се искачи меѓу првите десет интернет страници за онлајн трговија. 

Во јануари, неговата интернет страница ја посетија 194 милиони потенцијални купувачи. 

Од порталот соопштија дека рангирањето на бројот на посети на страницата се прави врз основа на месечни активности. 

Годишно, Полјаците преку интернет трошат по околу 11,75 милијарди евра.  

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

18 сеп 2020

Газдата на „Амазон“ отвори бесплатно училиште за сиромашни деца

18 сеп 2020

Седиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

18 сеп 2020

Шведска ќе вбризга 12 милијарди долари во бизнисот

18 сеп 2020

Сопственик на синџир маркети е најбогатиот човек во Германија

18 сеп 2020

„Амазон прајм“ сега е достапен и во Турција

18 сеп 2020
Вчитува уште новости...