Свет

„Алди“ отвори најголем дистрибутивен центар во Велика Британија

06 фев 2020

Дисконтерот „Алди“ го отвори својот најголем дистрибутивен центар во Велика Британија. 

Инвестицијата е вредна 64 милиони фунти, а центарот се протега на површина од 55.000 квадратни метри. 

Тоа ќе биде 11 дистрибутивен центар на „Алди“, ќе опслужува 80 продавници кои ќе отворат 400 работни места. 

„Алди“ во Велика Британија планира да има 1.200 продажни места до 2025 година, што значи дека годишно ќе отвора по 50 продавници. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

18 сеп 2020

Газдата на „Амазон“ отвори бесплатно училиште за сиромашни деца

18 сеп 2020

Седиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

18 сеп 2020

Шведска ќе вбризга 12 милијарди долари во бизнисот

18 сеп 2020

Сопственик на синџир маркети е најбогатиот човек во Германија

18 сеп 2020

„Амазон прајм“ сега е достапен и во Турција

18 сеп 2020
Вчитува уште новости...