Свет

„Метро“ се враќа на големопродажбата

24 јан 2020

Германскиот трговски гигант „Метро“ ќе се фокусира на бизнисот на големо.

Нашето потекло е големопродажбата, таа е и нашата иднина, вели главниот извршен директор Олаф Кох.

Откако продажбата на синџирот хипермаркети „Реал“ на „Икс+брикс“ е речиси завршена и откако „Вумарт“ го презеде мнозинскиот удел во „Метро“ – Кина, германската групација има намера да се врати на основната дејност. По завршувањето на овие продажби, 70% од прометот на „Метро“ ќе бидат од големопродажба.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

18 сеп 2020

Газдата на „Амазон“ отвори бесплатно училиште за сиромашни деца

18 сеп 2020

Седиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

18 сеп 2020

Шведска ќе вбризга 12 милијарди долари во бизнисот

18 сеп 2020

Сопственик на синџир маркети е најбогатиот човек во Германија

18 сеп 2020

„Амазон прајм“ сега е достапен и во Турција

18 сеп 2020
Вчитува уште новости...