Свет

„Џамбо“ ги купува продавниците „Хема“

24 јан 2020

Синџирот супермаркети „Џамбо“ презема повеќе од 17 продавници „Хема“ во поголемите градови на Холандија.

Освен тоа, уште шест продавници „Хема“, лоцирани на железничките станици, ќе ги продаваат и производите на „Џамбо“ – чаши, тавчиња, шолји за кафе и чај...

Продавниците на „Хема“ ќе бидат ребрендирани како супермаркети „Џамбо“. Сакаме да се прошируваме во градовите, а големи локации во урбаните средини не се наоѓаат лесно, соопшти трговецот.

Се очекува реализацијата да трае до три години.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

18 сеп 2020

Газдата на „Амазон“ отвори бесплатно училиште за сиромашни деца

18 сеп 2020

Седиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

18 сеп 2020

Шведска ќе вбризга 12 милијарди долари во бизнисот

18 сеп 2020

Сопственик на синџир маркети е најбогатиот човек во Германија

18 сеп 2020

„Амазон прајм“ сега е достапен и во Турција

18 сеп 2020
Вчитува уште новости...