Свет

„Теско“ лансира нова програма за лојалност

29 ное 2019

Британскиот трговски синџир „Теско“ наскоро почнува со нова програма за лојалност, наречена „Клубкард плус“, најавија од компанијата.  

Програмата се состои во тоа што членовите кои плаќаат месечен надомест од 7,99 фунти ќе добијат награди кои вклучуваат 10 отсто попуст на одредени брендови. 

Заштедата, врз основа на „Клубкард плус“, ќе зависи од тоа колку купувачот вообичаено троши во маркетите на „Теско“ во текот на еден месец. Ако купувачот потроши 100 фунти во шопинг два пати месечно, за сите корисници на „Клубкард плус“ заштедата би била по 10 фунти на секое купување. 
 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Нестле“ развива пијалак од протеини на грашок

11 авг 2020

„Амазон“ ќе продава лекови во Индија

11 авг 2020

Пандемијата предизвикува глобални загуби од по 375 милијарди долари месечно

11 авг 2020

„Карлсберг“ очекува пад на оперативната добивка од 10 до 15 отсто

11 авг 2020

„Алди норд“ бара работници преку Инстаграм

11 авг 2020

Поскапува нафтата на меѓународните пазари

11 авг 2020
Вчитува уште новости...