Свет

„Теско“ лансира растителен производ

05 ное 2019

Трговскиот синџир „Теско“ лансира линија прехранбени производи на база на билки под марката Tesco Plant Chef. Линијата вклучува макарони од тиква и карфиол, похувана соја, похувани филети без риба и пица со печурки.

Трговецот ќе организира и наменски билни и вегетаријански зони во продавниците со цел да им помогне на потрошувачите лесно да ги пронајдат посакуваните производи. Дел од овие производи ќе бидат сместени и во делот со месо.

Освен новата линија, „Теско“ има намера да додаде уште растителни производи во линијата Wicked Kitchen.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Пени“ воведе систем за скенирање во стотици продавници

06 јул 2020

Германија го ограничува бројот на работни визи за Балканот

06 јул 2020

„Ц & Ц груп“ ја презема дистрибуцијата на Budweiser во Ирска

06 јул 2020

„Алберт Хеин“ презема пет продавници „Џамбо Хершап“

06 јул 2020

САД: Повеќе од 3.400 компании поднесоа барања за банкрот

06 јул 2020

Кризата „укинува“ 400 милиони работни места на глобално ниво

06 јул 2020
Вчитува уште новости...