Свет

„Интермарше“ отстранува 140 адитиви

05 ное 2019

Француски „Интермарше“ соопшти дека ќе отстрани 140 адитиви за храна до крајот на 2020 година, што значи дека ќе промени 900 рецептури.

Со помош на апликација купувачите може да ги скенираат производите и да ги откријат адитивите во нив.

Денешните потрошувачи се подготвени да ги променат навиките во исхраната и да размислуваат за сопствени стандарди за производите што се подобри за нивното здравје. Преку овој глобален план на подобрување на квалитетот работевме на најдобриот начин за да ги исполниме нивните очекувања, што е можно побрзо, соопшти трговецот.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаВредноста на е-трговијата во Германија надминува 100 милијарди евра

30 јун 2020

„Лореал“ ја менува ознаката „whitening“ со „glow“

30 јун 2020

„Старбакс“ запре со огласување на социјалните мрежи

30 јун 2020

„Морисонс“ отвора синџир супермаркети за „храна за носење“

30 јун 2020

Три трговски синџири ги раскинаа договорите со добавувачите на месо

30 јун 2020

„Амазон“ ќе им подели 500 милиони долари бонуси на работниците

30 јун 2020
Вчитува уште новости...