Свет

„Континенте“ тестира нови производи

04 окт 2019

Португалскиот малопродажен синџир „Континенте“ почна програма со која на своите купувачи им дава информации за новите прехранбени трендови.

Прехранбената лабораторија на Континенте“ ќе ги пренесува трендовите преку екрани во одделни хипермаркети, на посебна веб-страница и преку организирање дегустации.

Производите ќе ја носат ознаката Food Lab Continente, а купувачите ќе одлучуваат дали производите ќе бидат ставени во асортиманот.

Првите производи се растителниот бургер Beyond Burger, вегетаријанските колбаси Salsichas de Ovo, биосокот Lemon'Mate, безалкохолниот пијалак Dom Rosato и Bread Beer, пиво што се произведува од вишокот леб, собран од продавниците на „Континенте“.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Британската малопродажба-пред банкрот!

21 мај 2020

Розе вино со потпис на „Долче & Габана“

21 мај 2020

Брендови против приватни трговски марки

21 мај 2020

„Нестле“ гради погон во Кина

21 мај 2020

Продажбата во „Волмарт“ се зголеми за 10%

21 мај 2020

„Реве“ ќе продолжи со аквизиции

21 мај 2020
Вчитува уште новости...