Свет

(ВИДЕО) „Старбакс“ ја отвора најголемата кафетерија во светот

10 сеп 2019

Најпознатиот синџир кафетерии „Старбакс“ ќе го отвори својот најголем објект досега на површина од 43.000 квадратни метри, кој ќе биде лоциран во Чикаго.

Компанијата соопшти дека ресторанот ќе биде отворен на 15 ноември и дека Чикаго ќе го замени Токио како град со најголем „Старбакс“.

Се очекува oбјектот во Чикаго  да биде и своевидна туристичка атракција. Во понудата ќе бидат вклучени специјални кафиња и чаеви, како и огромни садови за кафе. Ќе има и коктел-барови, а ќе се служи и храна. .

Кога „Старбакс“ го најави објектот во Чикаго во 2017 година, беше објавено дека тоа ќе биде апсолутно сензуално опкружување за консумација на кафе, посветено на печење и правење кафиња од целиот свет.

Погледнете како ќе изгледа кафетеријата: @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Волмарт“ ќе ги продолжи разговорите за „Асда“

28 јул 2020

Русија сака да ги контролира цените во малопродажбата

28 јул 2020

Американската економија потона за рекордни 33 проценти

28 јул 2020

Австрија во „рецесија од историски размери“

28 јул 2020

Германскиот БДП го допре дното

28 јул 2020

„Карфур“ заштеди 480 милиони евра во првата половина од 2020 година

28 јул 2020
Вчитува уште новости...