Свет

„Едека“ руши рекорди со продажбата

27 јун 2019

Германскиот трговски синџир „Едека“ забележа раст од на продажбата од 4,8 отсто за 2018 година. 

Од компанијата соопштија дека консолидираната продажба пораснала за 3,3 отсто, на околу 3,1 милијарди евра, што е еден од најдобрите резултати што „Едека“ ги остварила од основањето до денес.

Позитивниот резултат е благодарение на напорите на независните трговци.   

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСедиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

17 сеп 2020

Шведска ќе вбризга 12 милијарди долари во бизнисот

17 сеп 2020

Сопственик на синџир маркети е најбогатиот човек во Германија

17 сеп 2020

„Амазон прајм“ сега е достапен и во Турција

17 сеп 2020

Кина стана главен трговски партнер на ЕУ

17 сеп 2020

„Алди“ лансира средства за чистење

17 сеп 2020
Вчитува уште новости...