Свет

„Амазон“ го затвора бизнисот со ресторани

12 јун 2019

„Амазон“ од овој месец ја стопира својата услуга за испорака на храна од ресторани. 

По Велика Британија, овој гигант официјално го напушти бизнисот со ресторани и во САД, откако услугата за првпат беше воведена во 2015 година. 

Минатиот месец „Амазон“ инвестираше во компанија од Лондон (Deliveroo) за испорака на храна, која функционира во 14 земји во светот, вклучувајќи ги и Франција, Германија и Австралија. 

Компанијата ќе продолжи да испорачува храна преку „Хол Фудс“, ланец супермаркети што го купи пред две години, како и преку услугата за свежи намирници „Амазон Фреш“.  @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Пени“ воведе систем за скенирање во стотици продавници

06 јул 2020

Германија го ограничува бројот на работни визи за Балканот

06 јул 2020

„Ц & Ц груп“ ја презема дистрибуцијата на Budweiser во Ирска

06 јул 2020

„Алберт Хеин“ презема пет продавници „Џамбо Хершап“

06 јул 2020

САД: Повеќе од 3.400 компании поднесоа барања за банкрот

06 јул 2020

Кризата „укинува“ 400 милиони работни места на глобално ниво

06 јул 2020
Вчитува уште новости...