Свет

„Реве“ тестира самоскенирање на производите

10 јун 2019

Германскиот малопродажен синџир „Реве“ најави проба за самоскенирање во одредени продавници, со цел малопродажбата да биде во тек со светските трендови

Новиот систем им овозможува на потрошувачите да го скенираат производот додека се движат низ супермаркетот, преку рачни скенери или преку своите мобилни телефони. 

Мојот скептицизам брзо исчезна, мнозинството купувачи се чесни и ги скенираат производите. Секоја недела добиваме нови корисници, изјави еден од раководителите на маркет во кој се тестира оваа технологија. 

Новиот систем значи и дека вработените во „Реве“ имаат повеќе време за сервисни задачи и за грижа за асортиманот. 


 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСе намали потрошувачката на сладолед во Италија

06 јул 2020

„Пени“ воведе систем за скенирање во стотици продавници

06 јул 2020

Германија го ограничува бројот на работни визи за Балканот

06 јул 2020

„Ц & Ц груп“ ја презема дистрибуцијата на Budweiser во Ирска

06 јул 2020

„Алберт Хеин“ презема пет продавници „Џамбо Хершап“

06 јул 2020

САД: Повеќе од 3.400 компании поднесоа барања за банкрот

06 јул 2020
Вчитува уште новости...