Свет

Продажбата на „Унилевер“ ги надмина очекувањата

22 апр 2019

Холандско - британскиот гигант „Унилевер“ објави дека неговата вкупна продажба забележа силен раст во првиот квартал од годинава, што е резултат на растот на цените и на волуменот на продажбата, како и на успехот на новите пазари. 

„Унилевер“, кој, меѓу другото, е производител на сапунот Dove и на сладоледот Ben & Jerry’s, ги потврди и своите проценки за 2019 година во кои предвидува раст на вкупната продажба меѓу 3 и 5 отсто. 

Во првиот квартал, вкупната продажба на „Унилевер“ порасна за 3,1 отсто. Од тој раст, 1,2 отсто отпаѓа на зголемена количинска продажба, а 1,9 отсто е од зголемување на цените. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСедиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

17 сеп 2020

Шведска ќе вбризга 12 милијарди долари во бизнисот

17 сеп 2020

Сопственик на синџир маркети е најбогатиот човек во Германија

17 сеп 2020

„Амазон прајм“ сега е достапен и во Турција

17 сеп 2020

Кина стана главен трговски партнер на ЕУ

17 сеп 2020

„Алди“ лансира средства за чистење

17 сеп 2020
Вчитува уште новости...