Свет

Продажбата на „Унилевер“ ги надмина очекувањата

22 апр 2019

Холандско - британскиот гигант „Унилевер“ објави дека неговата вкупна продажба забележа силен раст во првиот квартал од годинава, што е резултат на растот на цените и на волуменот на продажбата, како и на успехот на новите пазари. 

„Унилевер“, кој, меѓу другото, е производител на сапунот Dove и на сладоледот Ben & Jerry’s, ги потврди и своите проценки за 2019 година во кои предвидува раст на вкупната продажба меѓу 3 и 5 отсто. 

Во првиот квартал, вкупната продажба на „Унилевер“ порасна за 3,1 отсто. Од тој раст, 1,2 отсто отпаѓа на зголемена количинска продажба, а 1,9 отсто е од зголемување на цените. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Нестле“: Пораст од 3 отсто на продажбата на органски производи

18 окт 2020

„Лидл“ поставува болничка вентилација во продавниците

18 окт 2020

„Алибаба“ го купи мнозинскиот пакет акции на „Сунарт“

18 окт 2020

„Х5 Ритаил груп“ наскоро со формат на хард-дисконт

18 окт 2020

„Лореал“ после 15 години го менува извршниот директор

18 окт 2020

Кинеската економија се извлече од ковид-кризата

18 окт 2020
Вчитува уште новости...