Инфо

13 ное 2019

InStore.mk e онлајн поддршка на магазинот InStore, месечен, специјализиран магазин за трговија со стока за широка потрошувачка.

Магазинот во Македонија се издава од 2011 година, првично како самостоен проект на Кликер Маркетинг, под називот Target, а подоцна како дел од регионалното издание InStore, со канцеларии во Белград, Љубљана, Загреб, Сараево и Скопје. 

InStore е единствениот B2B трејд магазин во Македонија и се дистрибуира до целната група: трговци, произведувачи, дистрибутери и придружната индустрија. Магазинот го нема во слободна продажба. Секој заинтересиран може да се претплати на истиот.

За текстовите, фотографиите и обликувањето, магазинот ги задржува сите права. 

InStore од 2014 година е организатор и на најголемата годишна регионална конференција FMCG Самит (350+ учесници) од повеќе од 130 компании. Исто така,  организира обуки и работилници кои ги водат регионални предавачи со долгогодишно искуство на раководни позиции во компаниите чија дејност е трговија со стока за широка потрошувачка или од релевантни институции. 

Издавач:

„Кликер Маркетинг“

ул„Димитар Беровски“ бр. 9

1000 Скопје 

тел: +389 (2) 3067 572 

Маркетинг:

Мери Каталиниќ 

meri@instore.mk 

Координатор на сите изданија:

Максим Ѓуровиќ 

 

 

Ценовник за огласување на InStore.mk

tags:
@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.