IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Македонија: „Жито“ во Петровец, прв во таа општина

12.09.2017
Компанијата „Жито" од Велес на 6 септември свечено го отвори својот прв објект во општина Петровец.

Супермаркетот, кој се наоѓа на улицата 1, број 1, располага со 220 квадратни метри површина, паркинг-простор и со две наплатни каси, а во него се вработени 10 луѓе.

Отвораме супермаркет, кој е соодветен на барањата и на потребите на современиот потрошувач. Со секој новоотворен објект, „Жито"  останува доследен и ја применува веќе докажана политика – понуда и услуга во согласност со високите стандарди на компанијата, како и исполнување на барањата на купувачите, изјавија за InStore од „Жито".

Работното време на новиот „Жито" е од понеделник до сабота од 7:30 до 21 часот и во недела, од 8 до 16 часот.

Со новоотворениот маркет, велешката компанија е присутна со 54 продажни објекти низ цела Македонија.


Назад
 

 
 
 
back to top