IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија

25.10.2018
Компанијата „Виолета" го разубави и оплемени просторот за  родилките и бебињата на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје. 

Со поддршка од „Виолета" набавени се 16 нови креветчиња за бебиња, постелнина за сите кревети, собите се обоени во виолетова боја, бебињата добија облека, а мајките – ноќници. Тоа е овозможено преку проектот „Создаваме заедно" кој „Виолета" го работеше заедно со ГАК. 

Во овој проект влеговме со желба дополнително да ја разубавиме првата средба меѓу мајката и бебето и на тој начин да го прославиме новиот живот. Децата се нашата иднина и затоа сите компании и институции кои планираат опстанок на овие простори би требало да дадат свој придонес соопштија од „Виолета". "

На претставувањето на проектот присуствуваа и министерот за здравство, Венко Филипче и амбасадорката на БиХ во Македонија, Лепа Бабиќ.  

Претходно, „Виолета" го поддржа и родилиштето во болницата во Охрид каде донираше пулсен оксиметар, како и родилиштето во Струга кое ќе биде побогато за неколку детски креветчиња. Назад
 
 
 
 
back to top