IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 24.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Србија: „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра

21.02.2018
Од компанијата „Универекспорт" ги предупредија потрошувачите за лажната наградна игра која се појави на интернет, а која наводно ја организира оваа компанија.

Од трговскиот синџир објаснуваат дека во лажната наградна игра, зад која наводно стои „Универекспорт", учесниците добиваат лажно известување за пополнување анкети и од нив се бара уплата на одреден износ по пат на смс, за да учествуваат во т.н наградна игра во која добиваат купон од 25.000 динари. Тие истакнуваат дека линкот води кон лажна интернет-адреса: ttp://univėrexport.com.

Компанијата „Универекспорт" не стои зад оваа наградна игра која се појави на интернет и на социјалните мрежи, затоа не преземаме одговорност за евентуалните последици што можат да излезат од пополнувањето на овие или слични анкети. Нашата интернет-адреса е www.univerexport.rs и валидни се само информациите што се пласираат на таа официјална страница. Секоја злоупотреба на брендот Univerexport подлежи на казнена одговорност и на таков начин ќе биде третирана, предупредија од компанијата.Назад
 
 
 
 
back to top