IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Хрватска: „Теди“ пристигна на хрватскиот пазар

12.09.2017

Германскиот малопродажен синџир „Теди" пристигна на хрватскиот пазар со продавници во трговските центри „Супернова Бузин" и „Супернова гарден мол" во Загреб.

Отворањето на двете продавници, хрватските медиуми го оценуваат како најава за поамбициозно влегување на германската трговска компанија на пазарот во Хрватска.

„Теди" во моментов располга со мреша од околу 1.500 трговски објекти, во кои е изложен асортиман од најмалку 5.000 производи, во шест земји од Европа, со повеќе од 11.500 вработени.

Според најавите на централната веб-страница на „Теди", во претстојните години компанијата планира со својата мрежа да достигне бројка од 2.000 трговски објекти, проширувајќи се и надвор од границите на Германија, и за таа цел е во постојана потрага по деловен простор.

Компанијата е основана во 2003 г. во Дортмунд, Германија, и е дел од групацијата „Тенгелман".  


Назад
 

 
 
 
back to top