IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Македонија: „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам

20.06.2018

„Прилепска пиварница" потпиша договор за донација на 500.000 денари како финансиска помош за Дневниот центар за аутизам во Скопје и за Дневниот центар за аутизам во Штип.

Донацијата, чии средства се издвојуваат од Фондот за донации на пиварницата, ќе биде наменета за потребите на центрите за аутизам, за набавка на најразлични реквизити потребни за нормален развој и живот на децата, како и за набавка на специјално возило за Центарот во Штип.

Силно веруваме дека овие иницијативи нема да останат изолирани случаи во земјата, туку ќе претставуваат позитивен пример за следење и од другите компании. Оваа донација ја надополнува кампањата на Zlaten Dab, „Без предрасуди, без етикети", која повикува на меѓусебна толеранција, прифаќање на различностите и ослободување од предрасудите, изјавија од „Прилепска пиварница".


Назад
 
 
 
 
back to top