IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 18.03.2018 || „Лидл“ ја намалува употребата на пластична амбалажа за трговските брендови  |  „Теско“ го зајакнува сегментот растителна храна  |  „Костко“ е подобар од другите дисконтери  |  „Будимка“ на продажба во април?  |  Досега најголем недостиг на банани  |  Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“  |  „Лидл“ наскоро во Чачак и во Параќин  |  „Карфур“ ја претстави новата апликација за нарачка на храна  |  Многу производители, а малку органска храна во маркетите  |  „Алди“ го развива бизнисот во Кина  |  „Јата Емона“ го купи „Крас“  |  Две македонски компании на „Фуд експо“ во Атина  |  „Хенкел“ оствари добри одржливи резултати  |  Отворена е 188. продавница на „Бинго“  |  „Х5 ритеил“ интензивно ја развива е-трговијата  |  „Фрутаром“ со милионска инвестиција во „ Фрутаром Етол“  |  „Кока-кола” ќе произведува алкохолен пијалак  |   „Томи“ стана сопственик на „Бобис“  |  „Макпрогрес“ со големи инвестиции и иновации   |  „Теско“ го заврши преземањето на „Букер“ за 4 милијарди фунти  |   ||
   

Словенија: Отворена нова продавница dm во Ајдовшчина

02.03.2018
Кон крајот на февруари, Ајдовшчина стана побогата за нов објект dm, кој се наоѓа на ул. „Мирцах" бр.8.
Објектот се простира на 529,60 м² и има две каси. За услугата се грижат шестте вработени.

Во новата продавница, како и во другите, во понуда се околу 21.000 различни производи, од кои повеќе од 4.300 се приватни трговски марки на dm.

На денот на отворањето потрошувачите имаа можност да пазарат производи по намалени цени, а ги очекуваа и многу други погодности. 

Сите дами бесплатно можеа да уживаат во педикир и маникир и да ги пробаат производите од линијата IT UP. Најмладите, пак, можеа бесплатно да ги пробаат мафините dmBio, подготвени од шефот Матеј Зупанчич.Назад
 

 
 
 
back to top